Flash News

Ditari i Opozitës

Skandali Rama-McGonigal/ Kuvendi nuk pranon diskutime, Berisha merr vetë fjalën

Skandali Rama-McGonigal/ Kuvendi nuk pranon diskutime, Berisha merr vetë

Teksa një skandal po ndodh në Tiranë, ku është evidentuar afera e kryeministrit Edi Rama me ish-agjentin e FBI-së, Kuvendi nuk ka planifikuar të diskutojë për këtë çështje.

Kryetarja Lindita Nikolla nuk reflektoi ndaj kërkesës së PD-së dhe nuk e përfshiu këtë çështje në debat.

Kjo e detyroi kryedemokratin Sali Berisha ta merrte vetë fjalën në foltoren e Kuvendit, i shoqëruar nga deputetë të tjerë demokratë.

Ndërsa Nikolla i tha se kishte vetëm 3 minuta leje për të folur.

 

 

Të fundit