Flash News

Ditari i Opozitës

"Spekulimi me paralajmërimin për rritjen e çmimit të naftës, alibi për të vjedhur qytetarët!"

"Spekulimi me paralajmërimin për rritjen e çmimit të

Nga Petrit Vasili

Spekullimi me cmimin e naftes eshte nje vjedhje e hapur dhe skandaloze, qe po konsumohet diten per diell.

Po paralajmerohet se do te kete rritje te çmimit te naftes duke dhene edhe gjoja ca sebepe, qe lidhen me tregun nderkombetar.

Nderkohe qe deri tani nuk pati asnje ulje te çmimit te naftes megjithse dollari ka qene dhe eshte ne pikiate po ashtu edhe cmimi i naftes ne bursa.

Maqedonia e Veriut aktualisht e ka cmimin e naftes 126 lek litri (76.5 denare).

Ndersa ne Shqiperi cmimi i naftes eshte 200 lek litri.

Mos ulja e cmimit ne Shqiperi eshte haptas nje spekullim dhe vjedhje e hapur.

Paralajmerimet per rritje te cmimit te naftes jane thjesht alibi per megavjedhjen e radhes qe do tu behet qytetareve qe edhe aktualisht jane te vjedhur.

Turp per Organet e Hetimit ne Shqiperi qe mbyllin syte perpara kesaj vjedhje, turpi behet edhe me i madh qe u hedhin karburantin me cmim hajdutesh makinave edhe vete prokuroret.

Të fundit