Flash News

Ditari i Opozitës

Tensionet në Kuvend, PS përjashton Berishën dhe 5 deputetë të opozitës

Tensionet në Kuvend, PS përjashton Berishën dhe 5 deputetë

Kreu i PD-së Sali Berisha dhe deputetët  Gazment Bardhi, Edi Paloka, Flamur Noka, Albana Vokshi dhe Elda Hoti janë përjashtuar për 10 ditë nga Kuvendi.

Kjo ka ardhur pas kërkesës së grupit parlamentar të Parisë Socialiste për përjashtimin e disa deputetëve të Partisë Demokratike pas tensioneve në seancën e fundit parlamentare.

Të fundit