Flash News

Ditari i Opozitës

Thirrja e Shkëlzenit nga SPAK për Gërdecin, Berisha: Edhe 100 vite po të hetojnë, do gjejnë zero lidhje aty

Thirrja e Shkëlzenit nga SPAK për Gërdecin, Berisha: Edhe 100

Kreu i PD-së Sali Berisha komentoi thirrjen e djalit të tij, Shkëlzen Berishës për të dëshmuar në SPAK në lidhje me dosjen e Gërdecit për ish-ministrin Fatmir Mediu.

Berisha tha se nëse thirret, djali të shkojë dhe të përgjigjet, por theksoi se edhe 100 vite po të hetohet nuk do të gjejnë asnjë lidhje.

“Në çdo kohë. Cilindo. Unë ua kam bërë të qartë këtu. Nuk mund të ketë kurrë asnjë hezitim apo pengesë për çfarëdo lloj hetimi. Nëse unë mbaj qëndrime dhe denoncime ato i bëj vetëm për interesin publik.

Nuk i bëj kurrë për ndonjë qëllim tjetër. Jam mbështetës për zbatimin e ligjit. Por aty (SPAK) ka kriminelë. Kanë marrë 200 mijë Euro dhe kanë liruar vrasësin.

U kap Greca në Elbasan me fotografitë e Taulant Ballës, euro dhe karta, Shehaj ishte ai prokurori, dhe thoshte nuk kishte materiale zgjedhore. SPAK është institucion i një rëndësie shumë të madhe.

Por a mund të pajtohemi me heqje dhe fshehje fashikujsh? Cilindo të thërrasin cdo njeri do të shkojë të japë përgjigje. Por a mund të falet Ilir Beqja, që ka 5 firma? Edhe 100 vite po të hetojnë do të gjejnë zero lidhje aty, por për ta thirrur kur të duan” tha ai.

Të fundit