Flash News

Ditari i Opozitës

U përjashtua nga parlamenti pas debatit me Ballën, reagon Vasili: U provokova, por nuk jam penduar

U përjashtua nga parlamenti pas debatit me Ballën, reagon Vasili: U

Vjen reagimi nga deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, pasi është përjashtuar sot me 5 ditë nga sekretariati i Kuvendit për sjellje jo parlamentare drejtuar kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Ballës.

Në një intervistë për Euronews Albania menjëherë pas vendimit, Vasili tha se nuk është penduar për gjuhën që ka përdorur, ndërsa deklaroi se është provokuar.

“Standardi i këtij parlamenti maskarenjsh është që lejon vetëm që të hapet gropa septike e Edi Ramës që lëshon vetëm pisllëk të pafund, qoftë në pikëpamje etike, qoftë në pikëpamje morale dhe politike, por në mënyrë të veçantë etike,” – u shpreh Vasili.

 

 

Të fundit