Flash News

Ditari i Opozitës

Vaksinimi/ "Sulm i turpshëm", Basha: Nuk është faji i BE-së që Rama ka dështuar

Vaksinimi/ "Sulm i turpshëm", Basha: Nuk është faji i
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka cilësuar të turpshme "sulmet" e kryeministrit Edi Rama ndaj vendeve të Bashkimit Europian.

Ky reagim i Bashës vjen pas deklaratave të shefit të qeverisë për vaksinat dhe qëndrimit të ambasadës franceze lidhur me këtë çështje.

Përmes një postimi në Facebook, Basha shkruan se nuk është faji i BE-së që Shqipëria është vendi më i korruptuar në Europë, se qeveria u ka dhënë qytetarëve ndihmën më të ulët nga çdo vend tjetër, se kryeministri braktisi shqiptarët në kohën e tërmetit, pandemisë dhe krizës ekonomike, ndërsa shton se kryeministri Rama ka dështuar në çdo gjë.

Kryedemokrati i shpreh BE-së mirënjohje për ndihmën e dhënë në momentet më të vështira që ka kaluar Shqipëria.

Ditari politik

Të fundit