Flash News

Ditari i Opozitës

Vasili: Kosova pasqyra e pamëshirshme e fytyrës së pabesë të Ramës!

Vasili: Kosova pasqyra e pamëshirshme e fytyrës së pabesë

"Kosova pasqyra e pamëshirshme e fytyrës së pabesë të Edi Ramës", kështu e nis postimin në Facebook nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili teksa ka sulmuar kryeministrin në lidhje me ngjarjen dhe qëndrimin e tij përballë sulmit që tronditi mbarë botën.

Vasili thekson se Kosova çdo shqetësim në Kosovë përmbush portretin e Ramës si njeri i përdorur dhe i stërpërdorur keqas nga duart me negative antishqiptare.

REAGIMI I VASILIT

Kosova pasqyra e pameshirshme e fytyres se pabesë te Edi Rames!

Çdo ngjarje ne Kosove eshte nje mundesi per te plotesuar portretin e vertete te Edi Rames.

Cdo ndodhi ne Kosove heq shtresa te trasha hipokrizie, demagogjie, propagande me te cilat eshte zhyer portreti i Edi Rames.

Çdo situate ne Kosove ploteson portretin anti

Kosove te Edi Rames ne te gjithe elementet e tij, ku me thene te verteten njeri eshte me i shemtuar se tjetri.

Çdo problematike ne Kosove e kompleton rolin portretin e Edi Rames si peng i vertete i Beogradit dhe detajet ne kete drejtim jane njeri me i neveritshmem se tjetri.

Cdo shqetesim ne Kosove permbush portretin e Edi Rames si njeri i perdorur dhe i sterperdorur keqas nga duart me negative antishqiptare.

Kosova pra eshte pasqyra e pameshirshme ku ky portret del kaq qarte dhe kaq shemtueshem ne çdo penelate te portretit te Edi Rames.

Ne momentin e pare shumekush do te donte natyrshmem ta flakte ne plehra nje portret, qe tregon nje shemtire te tille.

Por e kunderta vlen shume me shume.

Duhet pasur gjithmone parasysh nje portret i tille per te treguar se si nuk duhet te jete kurre nje shtetar ne Shqiperi.

Nuk duhet harruar nje portret i tille, per te treguar shembelltyren me te keqe te antishqiptarizmit, te pengut, te palacos politik, te te shiturit ne dyert me te ndyra, qe urrejne shqiptarizmën.

Kosova eshte perfundimisht pasqyra me e pameshirshme e portretit te denatyruar nga tradhetia te Edi Rames.

Të fundit