Flash News

Ditari i Opozitës

Vasili: Rilindja një mostër e korruptuar dhe e kriminalizuar

Vasili: Rilindja një mostër e korruptuar dhe e kriminalizuar

Deputeti i PL, Petrit Vasili ka ndarë në rrjetin social Facebook me ndjekësit, pjesë nga fjalimi i sotëm në Kuvend. Ka folur për aferat në Bashkinë Tiranë dhe për atë që ai e quan vjedhje përmes prefektëve.

Postimi i plotë:

Sot ne Kuvend tregova se si rilindasit kthyen Bashkite ne germadha hajduterie 5D dhe me prefektet duan tu marrin gjithshka ka mbetur!

Tregova se si Pushteti Lokal i rilindjes eshte kthyer ne nje 5D kombetare qe vjedh te gjitha tenderat dhe parate publike si nje mafie e vertete.

Tregova se si eshte mbushur me mijra patronazhiste te ndyre, qe hane dhjetra milione euro paga. Tregova se si Bashkite nuk administrojne as ujesjellsat dhe nuk japin sherbime per qytetaret Tregova se si jane falimentuar bashkite dhe se si plot te tjera jane ne prag falimentimi.

Tregova se si rrisin taksat qe pastaj vetem vidhen dhe nuk japin as uje te pijshem. Tregova se si ne Fier Bashkia ngre ndermarje per te paguar e riparuar inceneratorin germadhe dhe te vjedhur, qe nuk punon.

Rilindja nje monster e korruptuar dhe e kriminalizuar.

Të fundit