Flash News

Ditari i Opozitës

Zgjedhja e Presidentit, Gjekmarkaj: Rama donte spektakël, bëri ‘show’ me shpenzimet e opozitës

Zgjedhja e Presidentit, Gjekmarkaj: Rama donte spektakël, bëri

Deputeti demokrat Agron Gjekmarkaj e ka cilësuar një “show” me shpenzimet e opozitës procesin e Partisë Socialiste për zgjedhjen e Presidentit të ri.

I ftuar në studion e “Top Story”, Gjekmarkaj tha se kryeministri Rama nuk e ka pasur kurrë seriozisht negociimin me demokratët, por thjesht ka dashur një spektakël të cilin e arriti, falë situatës në të cilën ndodhet sot PD.

“Ka një nxitim që nuk më le indiferent kur thuhet vetëshkatërrim i PD. Kundërshtari politik mund t’i përdorë, por edhe t’i kursejë pak se e vërteta nuk është kjo. Është e vërtetë që PD ka probleme serioze. Unë jam besimplotë se PD do ta kalojë krizën dhe do t’i kthehet opozitarizimit. Opozita mund të ndërtonte një përfaqësi për të takuar kryeministrin. Mirëpo Rama s’e ka pasur kurrë seriozisht thjesht ka dashur spektaklin, dhe ka gjetur mundësinë të bëjë shoë me shpenzimet e opozitës. Deri diku ia ka dalë se përçarja e opozitës ia ka lejuar. Maxhoranca është në terren të gënjeshtërt”, tha Gjekmarkaj.

Të fundit