Flash News

DITARI POLITIK

Mbi 41% e kuksianëve kanë votuar, procesi për kryebashkiakun e ri drejt fundit

Mbi 41% e kuksianëve kanë votuar, procesi për kryebashkiakun e ri

Vazhdon votimi në bashkinë e Kukësit.

41.58 për qind e kuksianëve kanë ushtruar të drejtën e votës deri në orën 17:00, sipas të dhënave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, dy orë para përfundimit të orarit zyrtar të votimit.

Në garë për të marrë drejtimin e bashkisë të Kukësit janë kandidati i Partisë Socialiste, Albert Halilaj dhe kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Emri Vata.

Zgjedhjet e pjesshme  në Kukës zhvillohen pas video-skandalit seksual që përfshiu ish-kryebashkiakun Safet Gjici, vetëm disa javë pasi fitoi zgjedhjet e 14 majit.

Të fundit