Flash News

DITARI POLITIK

“Po bëni teatër ju”, Bardhi përplaset me Nikollën

“Po bëni teatër ju”, Bardhi përplaset me

Deputeti demokrat Gazment Bardhi është përplasur me kryeparlamentaren Lindita Nikolla, pasi kjo e fundit nuk kishte lexuar kërkesën e depozituar nga Bardhi lidhur me kreun e grupit parlamentar të PD-së.

Nikolla lexoi një shkresë ku detyra e kreut të grupit parlamentar i delegohej Flutura Açkës. Në këtë moment, Bardhi iu drejtua Nikollës duke i thënë se po bëjnë teatër pasi prej 3 orësh nuk po lexojnë kërkesën e depozituar.

Debati:

Bardhi: Kanë kaluar 3 orë, ende nuk keni lexuar kërkesën e grupit të PD. Ju nuk keni asnjë të drejtë të ndryshoni rendin. Nëse nuk e ke njoftimin do ndërpresësh 30 minuta seancën, se ne do bëjmë mbledhje grup.

Nikolla: Nuk kam hequr asnjë deputet nga lista e folësve, nuk kam dhënë asnjë urdhër. Mos përplas tavolinën

Bardhi: Po bëni teatër ju këtu.

Nikolla: Kujdes, nuk të marr leje unë se kë ftoj në zyrë. Paske edhe një veti tjetër, rri tek vrima e çelësit për të parë se kë marr unë në zyrë. Po rri se është turp

Bardhi: Pse thërret Ermonela Felaj në zyrë, do vendosni për kryetarin e Grupit të PD. Kush je ti moj? A je në terezi apo jo?

Nikolla: Qetësohu se kë marrë në zyrë dhe çfarë diskutoj nuk të marr leje ty

Bardhi: Patjetër që do më marrësh leje mua, as Ermonela


Lindita Nikolla: Nuk është asnjë grup parlamentar që merr vendim për grupin tim E thërras se dua unë, për çështje pune. Është nënkryetare e Kuvendit.

Të fundit