Flash News

Ditari i Opozitës

Salla e Kuvendit plot me gardistë, Noka paralajmëron padi

Salla e Kuvendit plot me gardistë, Noka paralajmëron padi

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Flamur Noka, ka paralajmëruar padi për punonjësit e Gardës të cilët kanë rrethuar sallën e Kuvendit.

Noka tha se Garda po përdoret me urdhra telefoni duke paralajmëruar se do t’i çojë në ndjekje penale.

“Do të shkosh për ndjekje penale ti dhe shefi yt. Po përdoreni me urdhra telefoni. Këta edhe njëri-tjetrin e lëshojnë. E shesin, e çojnë në burg. Për fëmijët e tu do të përgjigjesh ti, dhe ata të tjerët”, tha Noka.

Ndryshe nga sa Lindita Nikolla kishte deklaruar se nuk do të kishte gardistë në sallë, sot u pa e kundërta. Punonjësit e Gardës ushtruan kontroll të imtësishëm për deputetët e opozitës, por jo për ata të mazhorancës.

Salla e Kuvendit plot me gardistë, Noka paralajmëron padi Salla e Kuvendit plot me gardistë, Noka paralajmëron padi

Të fundit