Dua Lipa dhe Rita Ora urojnë në shqip Kosovën

Sot, Kosova dhe gjithë shqiptarët festojnë sot 12 vjetorin e pavarësisë. Kjo është një ditë e shënuar për kombin shqiptar dhe shumë personalitet kanë uruar këtë datë historike.

Edhe Rita ora dhe Dua Lipa, dy shqiptaret e Kosovës kanë uruar në gjuhën shqipe pavarësinë.

“Gëzuar Ditën e pavarësisë Kosovë. Urime 12 vjet pavaresi KOSOVA jonë,  kthim pas në kohë të videos “Shine Ya Light”, – ka shkruar Rita krahas postimit.

E ndërsa Dua Lipa shkruan:

“Është vetëm një shtet, të tjerat janë nuanca. Kosovë, gëzuar 12-vjetorin e pavarësisë! Nji komb, nji flamur.”

 

View this post on Instagram

 

💛12 YEARS INDEPENDENCE 💙 #njikombnjiflamur 👐🏼🇽🇰👐🏼🇽🇰👐🏼

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on