Flash News

E SHPJEGUAR

“Sjellim energji të re”, por me emra të vjetër; Filtrohet lista e PS për Këshilltarë Bashkiakë, kush janë emrat që kandidojnë

“Sjellim energji të re”, por me emra të vjetër;

Kryetari i PS në Tiranë, Erion Veliaj prezantoi sot listën e kandidatëve për Këshillin Bashkiak të Tiranës, e cila i është dorëzuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Veliaj u shpreh entuziast për emrat që kandidojnë , duke thënë se është një listë që do të sjellë një energji të re.

Kështu, për këshillin bashkiak do kandidojnë shumë ish-zëvendësministra dhe ish-deputetë socialistë, ish-këshilltari i kryeministrit Edi Rama, Endri Fuga. Pjesë e emrave që garojnë janë edhe emra që dikur kanë mbajtur poste drejtuese në institucione të ndryshme të emëruar nga PS, emra që rikandidojnë për këshillin bashkiakë, punonjës të bashkisë së Tiranës, e drejtuar nga Veliaj, ndërsa fundi i listës është i përmbyllur me emra të FRESSH.

Kandidatët:

1.Romina Kuko- Zëvendës ministrja e Brendshme

2.Aldrin Dalipi- kreu i Këshillit Bashkiak të Tiranës 

3. Megi Fino- për Europën dhe Punët e Jashtme
4. Eridian Salianji-  Sekretari për Çështjet Ligjore dhe Zgjedhore në Partinë Socialiste
6. Endri Fuga- ish-këshilltari i kryeministrit Edi Rama
 8. Plarent Ndreca-  ka mbajtur postin e Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Arsimit, 
9. Sonila Qato-Zv.kryeministre
10. Luan Bregasi-biznesmen
11 Arta Dollani Këshilli i Ministrave emëroi sot Arta Dollanin në krye të Agjencisë Kombëtare të Mjedisit.

12. Genc Hyska- Drejtori i Maternitetit “Koço Gliozheni
13. Joleza Koka-Aktiviste e PS
14. Julian Hodaj-Zv,ministër i Brendshëm
15. Reme Lala-Ish deputete e PDIU, drejtoreshë e Shërbimit Social Shtetëror
16. Redi Jupi-Futbollist , rikandidat
17. Blerina Doracaj- Ish drejtoresha e Hipotekave 
18. Gaz Paja-aktor, aktivist i PS
19. Silda Anagnosti
20. Endri Hoxha- Zëvendësministër i Arsimit, Sportit dhe Rinisë
21. Adelina Greca- ish Drejtoresha e Përgjithshme e Agjencisë Kombëtare të Planifikimit të Territorit
22. Hantin Bonati- zëvendësministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë
23. Vjollca Braho- zv/ ministri i Shëndetësisë
24. Glinxhet Madhi- Kryetari i Forumit Rinor Eurosocialist Shqiptar (FRESSH) për degën e Tiranës
25. Katerina Marku- nënkryetare e Këshillit Bashkiak të Tiranës
26. Aldo Merkoçi- Drejtorin e Zyrës për Marrëdhëniet me Median pranë Lëvizjes “Mjaft
27. Albina Nanaj-rikandidon
28. Enio Civici-zv.ministër i Bujqësisë
29. Xhilda Kito- këshilltare e Ministrisë së Brendshme
30. Besart Kadia- zv.ministër Evropën dhe Punët e Jashtme
31. Maura Linadi- Maura Linade
32. Agim Kraja- ish këshilltar i LSI-së në Këshillin Bashkiak të Tiranës
33. Grejsi Bixhi
34. Halit Valteri-ish deputet i opozitës së re
35. Kamela Banushi
36. Rezart Isufi- Drejtor Drejtoria Rajonale Tirane at OSHEE
37. Xheni Hatllari- konsulente në Bashkinë e Tiranës.
38. Alfred Muharremi- ish kandidati në listën e partisë socialiste për deputet në qarkun e Tiranës

39. Sara Shameti- aktivistet e fressh
40. Sead Kazanxhiu-
41. Bora Minga
42. Roy Bashaj- anetar i këshillit bashkiak
43. Gresa Hoxha
44. Tedi Deraj- FRESSH
45. Elektra Kadriaj- FRESSH
46. Tahir Batalli-aktivist
47. Rea Kalo-FRESSH
48. Kejdi Jazenxhiu
49. Sindi Tona-Vajza e këngëtares Manjola Nallbanit
50. Endrrit Fetahu
51. Anxhela Bakiasi- FRESSH
52. Hermes Kafenxhiu- Specialist në Zyrën e Mediave në ministrinë e Shëndetësisë
53. Fatbardha Sadikaj
54. Savio Dosti- FRESSH
55. Erisa Veliu
56. Samuel Nazeri
57. Romina Zaimi- punon në bashkinë e Tiranës
58. Albi Deliaj
59. Helena Kace
60. Qazim Fucija
61. Kamelisa Selami- FRESSH
62. Emanuel Dosti
63. Olsa Ulqinaku-FRESSH
64. Aldo Aga
65. Arsiva Qefalia
66. Irla Pirra

 

Të fundit