Flash News

E-TJERA

3-vjeçarja në Fier bllokohet në katin e 5-të pallatit, fqinjët alarmohen nga të qarat

3-vjeçarja në Fier bllokohet në katin e 5-të pallatit,

Një 3-vjeçare ka mbetur e bllokuar ktëë të martë në banesën e saj në katin e pestë të një pallati në lagjen “29 Nëntori” në Fier.

Të qarat e saj kanë alarmuar fqinjët të cilët kanë lajmëruar menjëherë policinë.

Në vendngjarje kanë mbërritur dy mjete zjarrfikëse dhe uniformat blu të cilët kane bërë të mundur duke hyrë nga dritarja, zhbllokimin e derës.

Sipas shefit të shërbimit zjarrfikës në bashkinë Fier, Zija Hyka, ky është rasti i dytë i zhbllokimit të dyerve për ditën e sotme teksa ka apeluar për të gjithë qytetarët që të jenë të kujdesshëm veçanërisht ndaj fëmijëve.

Të fundit