Flash News

E-TJERA

A do ta dekretojë Ramën, nëse PS fiton zgjedhjet? Përgjigjet Meta

A do ta dekretojë Ramën, nëse PS fiton zgjedhjet? Përgjigjet
Presidenti Ilir Meta

Gjatë konferencës për mediat, Presidenti Ilir Meta u pyet, nëse do të dekretojë kryeministrin Rama si kryeministër në qoftë se Partia Socialiste del forcë e parë nga zgjedhjet e 25 prillit.

“Kjo është një çështje që do ta diskutojmë pas zgjedhjeve”, tha Meta duke mos dhënë një përgjigje të drejtë për drejtë.

Ai bëri me dije se ditët në vijim do të depozitojë padi dhe se do të bëjë denoncime të tjera. "Shpresojmë që drejtësia të veprojë", tha Meta.

Të fundit