Flash News

E-TJERA

Açka apel për vaksinimin e shkrimtares Meksi: Hiqni ndonjë personalitet pa personalitet që u gëzua kur u shemb teatri

Açka apel për vaksinimin e shkrimtares Meksi: Hiqni ndonjë

Shkrimtarja e njohur Flutura Açka i është bashkuar thirrjeve të familjarëve dhe miqve të shkrimtares Mira Meksi, e cila për shkak të një sëmundje të rëndë nuk i lejohet të kurohet jashtë vendit për trajtim të specializuar, për shkak se nuk është vaksinuar nga Covid-19.

Në një postim në rrjetet sociale, Açka apelon autoritetet që të vaksinojnë Meksin dhe të mos ndjekin procedurën e shumë komentuar për vaksinimin e personaliteteve mbi 80 vjeç.  

“Apel për Mirën! Hiq ndonjë personalitet pa pikë personaliteti, e që u gëzua e firmosi kur u shemb Teatri, dhe jepja Mira Meksit! Do të gëzohej edhe ajri po ta bëje këtë”, shkruan shkrimtarja.

 

Të fundit