Flash News

E-TJERA

Aksident në Raçë të Gjakovës, humbin jetën tre persona, një prej viktimave nga Shqipëria

Aksident në Raçë të Gjakovës, humbin jetën tre

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar në orët e para të mëngjesit të së shtunës në fshatin Raçë të Gjakovës. Për pasojë, kanë humbur jetën tre persona.

Sipas mediave në Kosovë, dy prej viktimave janë kosovarë dhe një nga Shqipëria.

“Dyshohet se aksidenti ka ardhur si pasojë e mospërshtatjes së kushteve të rrugës dhe është përplasur në urë. Mjekët kanë mbërritur në vendin e ngjarjes. Dy persona janë kosovarë, derisa një person tjetër është nga Shqipëria”, ka thënë Komandanti i Trafikut për rajonin e Gjakovës, për Syri Vision në Kosovë.

Të fundit