Flash News

E-TJERA

Aksidenti në Thumanë, shkon në dy numri i viktimave, arrestohen dy drejtuesit e mjeteve

Aksidenti në Thumanë, shkon në dy numri i viktimave, arrestohen

Ka shkuar në dy numri i viktimave nga aksidenti i rëndë i ndodhur ditën e djeshme në aksin Fushë Krujë-Laç. Një grua 57-vjeçare ka humbur jetën në spital pas plagëve të marra.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasit B. L., 43 vjeç, banues në Durrës dhe M. P., 26 vjeç, banues në Shkodër.

Arrestimi i tyre u bë pasi më datë 23.11.2020, në aksin rrugor Fushë Krujë – Laç, në Thumanë, shtetasi B. L., duke drejtuar mjetin tip “Man” (trajler) është përplasur me mjetin tip “Opel” me drejtues shtetasin M. P. dhe për pasojë janë dëmtuar shtetaset F. G., 39 vjeçe dhe Gj. P., 57 vjeçe, të cilat kanë ndërruar jetë në spital.

Shtetasi M. P. ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Nga aksidenti i rëndë, humbi jetën edhe një 39-vjeçare me inicialet F.G.

 

Ditari politik

Të fundit