Flash News

E-TJERA

Andi Bushati për SPAK-un: Të kishin b***le, merreshin me zgjedhjet e Dibrës

Andi Bushati për SPAK-un: Të kishin b***le, merreshin me zgjedhjet e

Analisti Andi Bushati ka replikuar me analistin Preç Zogaj në emisionin “Të Paekspozuarit” për hetimin e kryebashkiakut tw Himarws Fredi Belerit se ka blerë vota për zgjedhjet vendore të 14 majit.

Bushati u shpreh se ata prokurorë që hetojnë këtë dosje, kanë degdisur në prokurorinë e Dibrës dosjen e vjedhjes së votave ku, sipas përgjimeve, implikohet treçereku i qeverisë së kryeministrit Rama

Ia kam lexuar me endje librat deri në fund Preçit, ky ma ka lënë përgjysëm shkrimin. Një pjesë fondamentale e librave të Preçit, është për mbrojtjen e votës.  Nga vota nis e gjitha. Tani, ky SPAK u bë për të hapur një periudhë të re. Çfarë bën SPAK? Një dosje të dyshuar, si dosja e Dibrës ku kemi manipulim shtetëror për zgjedhjeve, e degdis në Peshkëpi dhe merret me vjedhjet e Belerit. Nëse ka një gjë fondamentale kjo shoqëri, SPAK deri tani nuk i ka dhënë përgjigje kësaj pike themelore të demokracisë shqitpare. Kur merr urdhër për Belerin e bën. Po kur degdis dosjen, ku del Manja, Tahiri, treçereku i qeverisë.,… Të paktën të kishin b***le dhe ta hetonin, por jo nuk e bëjnë.

Nuk është sasia e goditjes së të paprekshmëve, por cilësia e gjykimit dhe aty janë bërrnut. Unë nuk kam ardhur vetëm si vëzhgues. I kam parë këta legena kur dolën të dhënat e 900 mijë shqiptarëve dhe na pyesnin mua me Shkullakun, por iu shkonte shtatë të pyesnin ata të partisë. Po të kenë guxim, të merren me zgjedhjet e Dibrës. Makinerinë e manipulimit të votave, nuk merren”-u shpreh Bushati.

 

Të fundit