Flash News

E-TJERA

Arrestohet ish-kryeplaku në Korçë, transportonte drogë

Arrestohet ish-kryeplaku në Korçë, transportonte drogë

Policia e Korçës ka arrestuar tre persona pasi ishin pjesë e grupit të trafikantëve të drogës. 

Bëhet fjalë ish-kryeplakun e fshatit Podgorie Arben Pilinci, djalin e tij Orlind Pilinci, dhe shtetasin Erald Mucelli, nga fshati Vreshtas.

Këta shtetas kanë qenë në përgjim dhe nën hetim nga prokuroria në bashkëpunim me drejtorinë e policisë vendore Korçë.

Arrestimi i tyre lidhet me ngjarjen e ndodhur në Elbasan në datë 4 Qershor 2020, ku u kapën 28.5 lëndë narkotike canabis sattiva dhe u arrestuan 3 shtetas, Teodor Beba, Ildi Dushku dhe Ylli Spaho.

Pas hetimit gjatë gjithë kësaj kohe, përveç tre shtetasve të mësipërm u ndaluan edhe tre te tjerët të cilët ishin pjesë e transportit të drogës.

 

Të fundit