Flash News

E-TJERA

Artan Hoxha: Grupi i Laert Haxhiut ka vrarë me shumë se të gjithë në dekadën e fundit

Artan Hoxha: Grupi i Laert Haxhiut ka vrarë me shumë se të

Gazetari Artan Hoxha i ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" në Mcn Tv, foli për gjashtë vrasjet e zbardhura nga autoritetet pas bashkëpunimin me të penduarin Artan Tafani. 

Hoxha tha se bëhet fjalë për një grup vrasësish me pagesë, të njohur si grupi i Laert Haxhiut, të cilët kanë kryer më shumë vrasje se çdo grup tjetër në dekadën e fundit.

Artan Hoxha: Është operacion shumë i suksesshëm, sepse hoqi nga qarkullimi një grup që mund të ketë kryer numrin më të madh të vrasjeve në Shqipëri në dekadën e fundit.

Ata kanë ndezur Lushnjën flakë. Është grup shumë i rëndësishëm, më i rëndësishmi në fushën e vrasjeve me pagesë dhe vrasjeve që janë bërë me klering, me shkëmbim. Çdo grup që kishte nevojë të eleminonte kundërshtarët, kontaktonte këta.

Te pjesa e vrasjeve, ka qenë grup shumë i rëndësishëm. Lideri i grupit, Laert Haxhiu nuk është kapur kurrë. Tani është në Janinë. Është kapur nga Greqia dhe i është refuzuar ekstradimi për në Shqipëri.Shpresojmë që në apel Greqia të lejojë ekstradimin. Hetimi është bërë nga Prokuroria e Elbasanit.

Nga 17 tetori Marjus Tafani ka qenë në kërkim dhe ka vijuar të bëjë krime të tjera. Ai ka vrarë Elton Mermalin, ish pjesëtar i grupit të Aldo Bares.

Marjus Tafani dhe Lulzim Spahija e kanë marrë Elton Mermalin në makinë, e kanë marrë me pretendimin që kemi një person që ka mall të mirë, për të konsumuar lëndë narkotike.

Viktima u gjet në një vend që njihej si thertorja e kafshëve, është gjetur me tre plumba. Ka qenë koha kur po goditej çdo njeri edhe i rrethit të largët të Aldo Bares. Denoncimin e ka bërë e ëma dhe të nesërmen është denoncuar gjetja e kufomës. Ka nisur hetimi i prokurorisë së Elbasanit.

 

Të fundit