Flash News

E-TJERA

Bllokohet grupi i turistëve në Kanionin e Langaricës

Bllokohet grupi i turistëve në Kanionin e Langaricës

Reshjet intensive të shiut dhe breshërit kanë bërë që një grup turistësh të ndërpresin ekspeditën e tyre dhe të mbeten të bllokuar në kanionin e Langaricës në Përmet.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur mesditën e sotme, ndërsa emergjencat civile në Përmet kanë vënë alarmin se rreshjet intesive mund të sjellin daljen nga shtrati të lumit të Langaricës.

Për kërkimin, shpëtimin dhe dhënien e ndihmës për në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat e shërbimit zjarrfikës të Bashkisë Përmet.

 

 

Të fundit