Flash News

E-TJERA

Borë në pranverë/ Zbardhet Korça, bllokohet qarkullimi i automjeteve në qafën e Llogarasë

Borë në pranverë/ Zbardhet Korça, bllokohet qarkullimi i
Foto ilustruese

Zyrtarisht në pranverë, por dëbora ka zbardhur mbrëmjen e kaluar juglindjen e vendit dhe qafën e Llogarasë. Në këtë të fundit ka shkaktuar edhe problematika, duke sjellë bllokimin e qarkullimit të automjeteve.

Drejtuesit e mjeteve kanë qenë të papërgatitur, pasi nuk ka ndodhur që në këtë kohë të ketë patur probleme me dëborën .

Reshjet e borës që kanë filluar prej mesnatës së djeshme, kanë zbardhur thuajse gjithë qarkun e Korçës. Trashësia e borës shkon nga 2-5 cm, deri në 10 -17 cm në zonat malore, Dardhë dhe Qafa e Qarrit. Sa i përket qarkullimit, në këtë zonë nuk ka pasur probleme.

Të fundit