Flash News

E-TJERA

Champions League ngre siparin, "sytë" nga përballja PSG-Dortmund

Champions League ngre siparin, "sytë" nga përballja

UEFA Champions League rikthehet këtë mesjavë me duelet e para të sezonit 2023-2024. Interesi do të jetë te paraqitja që do bëj Manchester City, i cili këtë sezon synon të ruaj trofeun e fituar në Stamboll.

Anglezët sfidojnë Crvena Zvezdën dhe nisen favoritë kryesorë për të fituar grupin G. Përballja më e fortë luhet në Paris, aty ku vendasit e PSG-së masin forcat me Borussia Dortmund. Kampionët e Francës mbërrijnë në këtë sfidë pas humbjes me Nice në kampionat, duke qënë në një moment tepër kritik.

Ndërsa Dortmund ka një bilanc pozitiv kundër skuadrave franceze, me 8 fitore dhe 6 humbje në 14 ndeshje të Ligës së Kampionëve.

Në duelin tjetër të këtij grupi, Milan pret New Castle. Trajneri Stefano Pioli ka marrë ultimatum nga drejtuesit dhe nëse nuk regjistron një rezultat pozitiv gjasat për tu shkarkuar janë të mëdha.

Të fundit