Flash News

E-TJERA

Cilësohet “zoti i drogës”, SPAK kërkon sekuestrimin e pasurive të Alket Hatisë

Cilësohet “zoti i drogës”, SPAK kërkon sekuestrimin e

Prokuroria e Posaçme ka kërkuar sekuestrimin e pasurive të Alket Hatisë, i cilësuar si “zoti i drogës”.

Hatija u arrestua në Durrës për llogari të Italisë dhe u ekstradua për të vuajtur dënimin e tij për trafik droge në shtetin fqinj.

SPAK kërkon sekuestrimin e pasurive në emër të tij, dhe të familjarëve pasi nuk kanë burim të justifikuar. Bëhet fjalë për 8 pasuri, mes tyre apartament, garazh dhe automjete.

Të fundit