E-TJERA

Denoncimi i Berishës: Truprojat e Xhaçkës rrahin të moshuarin, pasi refuzoi të priste ministren në shtëpi

Denoncimi i Berishës: Truprojat e Xhaçkës rrahin të

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale një tjetër denoncim të ardhur nga qytetarët në adresë të tij. Sipas qytetarët, truprojat e ministres së Jashtme Olta Xhaçka kanë dhunuar një të moshuar, pasi i ka refuzuar për t'i pritur në shtëpi në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 prillit.

Qytetari bën me dije se ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë në Borovë të Kolonjës. Ai pretendon se 75-vjeçari i ka kërkuar ndihmë një të afërmi, pasi jetonte vetëm me gruan. Sipas tij, truprojat janë përleshur edhe me të afërmin, pasi ky i fundit ka shkuar për t'u sqaruar me ministren dhe më pas është mbajtur në komisariat për dy ditë.

Postimi i plotë:

Ndrikull Xhaçka fushate me dajak
Badiguardet e saj rrahin ne oborrin e shtepise te moshuarin qe refuzon ti prese!
Narkoploicia si gjithnje ne anen e banditeve!
Duke denuar me ashpersine me te madhe aktin banditesk te rrahjes se te moshuarit ne Borove nga Ndrikull Helikopterri dhe banditet e saj, shtoj se 25 prilli po afron dhe ndeshkimi i rrepte ligjor ju pret per aktin tuaj kriminal.
Lexoni mesazhin trondites te qytetarit dixhital! sb
Pershendetje Doktor.
Doja tu tregoja nje incident te ndodhur 2 dite me pare ne rrethin e Kolonjes, me saktesisht ne Borove, nje nga fshatrat e Kolonjes.
Militantet e Partise Socialiste me ne krye Olta Xhacken dhe shume te tjere nga pas (theksoj te gjithe nepunes te administrates ne orar pune) shkuan per fushate ne Borove perpara 2 ditesh.
Nje burre plak qe jeton atje, kishte mbyllur deren e jashtme sepse nuk donte qe ti shkonin ne shtepi dhe u tha qe te mos shkonin tek shtepia e tij sepse tek ai fshat nuk eshte investuar asgje dhe ska kuptim te shkonin te kerkonin voten.
Ne kete moment, bodyguarde-t e zonjes ministre, hidhen nga muri sepse zoteria ne fjale e kishte kycur porten e shtepise, dhe e kercenojne plakun 75 vjecar dhe per me teper e godasin dhe keshtu largohen nga vendi.
Zoteria kishte lajmeruar disa te aferm per ndihme sepse jeton i vetem me gruan dhe ishte ndjere keq.
I afermi i zoterise , shkoi te sqarohej me zonjen Ministre por fjala e saj ishte:
Mu largo, mos me prish takimin sepse skam asgje per te sqaruar me ty' , dhe perseri bodyguarded perleshen me te afermin e zoterise i cili ishte i vetem ne mes te militanteve te PS.
Ai u shoqerua nga Policia dhe u mbajt ne komisariat per 2 dite, nderkohe qe asnje nga Partia Socialiste nuk u shoqerua sepse Policia eshte e korruptuar.
Kjo eshte policia e shtetit!
Ne qytetin tim policia shoqeron zonjen Ministre ne cdo vend ku ajo ben fushate per te qene ajo e mbrojtur, se nuk mjaftojne bodigarded e saj.
Te lutem postoje qe te gjithe ta kuptojne se cfare dhune dhe presioni po ushtrojne per te marre votat!
Anonim te lutem!!

Të fundit