Flash News

E-TJERA

Dëshmia e Nuredin Dumanit: Ervis Martinaj më dha 100 mijë euro për ‘kokën’ e Endrit Dokles, pse nuk e ekzekutova

Dëshmia e Nuredin Dumanit: Ervis Martinaj më dha 100 mijë euro

Zbardhet dëshmia e të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumani para prokurorëve, i arrestuar dy muaj më parë, ku ka rrëfyer krimet por edhe porositësit.  

Në dosjen e SPAK thuhet se Ervis Martinaj i ka dhënë Nuredin Dumanit 100 mijë euro për vrasjen e Endrit Dokles, por Dumani ka deklaruar se nuk ka dashur ta kryej.

Gjithashtu ai ka treguar se Dumani i ka marrë paratë Ervis Martinajt dhe se kërkonte konflikt me të.

Po ashtu, një tjetër detaj i dale në dosjen hetimore tregon se Florenc Çapja ka porositur vrasjen e Sokol Sanxhaktarit, dhëndrit të ish-kryebashkiakut të Elbasanit, Qazim Sejdinit.

Të fundit