Flash News

E-TJERA

DOKUMENTET/ Ja si punonjësit e Kadastrës shkarkohen pa arsye dhe me e-mail

DOKUMENTET/ Ja si punonjësit e Kadastrës shkarkohen pa arsye dhe me

Eksperti IT-së Gent Progni ka vijuar me denoncimet e skandaleve që ndodhin në Agjencinë Shtetërore të Kadastratës.

Ditën e sotme, përmes një postimi në rrjetet sociale, Progni ka publikuar dokumentet e shkarkimeve të padrejta nga puna, sipas tij, të punonjësve të Kadastrës, pa u thënë asnjë arsye dhe vetëm me një email.

DOKUMENTET/ Ja si punonjësit e Kadastrës shkarkohen pa arsye dhe me

Ai shton më tej se këto shkarkime po ndodhin pas dështimeve të njëpasnjëshme dhe vjedhjes së tenderit të institucionit që drejtohet nga Dallëndyshe Bici.

DOKUMENTET/ Ja si punonjësit e Kadastrës shkarkohen pa arsye dhe me

“Shikoni menyren skandaloze te heqjes se personelit nga puna pas deshtimeve te nje pas njeshme te sistemit dhe vjedhjes se tenderit! Nuk i njoh fare personat ne fjale por te hiqesh pa arsye me nje email eshte jo vetem shkelje ligjore por arrin piken ku ne kete shtet nuk je administrate po skllav!” – shkruan Gent Progni.

Të fundit