Flash News

E-TJERA

Dumani “dorëzon” edhe të vëllain: Është përfshirë në atentatin e trefishtë të Bradasheshit

Dumani “dorëzon” edhe të vëllain: Është

I penduari i drejtësisë Nuredin Dumani u ka “dorëzuar” autoriteteve edhe vëllain e tij. Ai ka rrëfyer se Dashamir Dumani ka qenë i përfshirë në atentatin e trefishtë të ndodhur në Bradashesh ku u vranë Indrit Alibej dhe Arben Dylgjeri, vëllai dhe xhaxhai i Erjon Alibejt dhe një shtetas turk ka qenë i përfshirë.

Sipas tij, vëllai i tij ka informacione për këtë ngjarje dhe se vetëm ai mund të japë sqarime më të detajuara për atentatin. Në deklarimet e tij para agjentëve të Byrosë Kombëtare Hetimore, Dumani ka thënë se i vëllai ka marrë pjesë në atentat.

Gjatë ballafaqimit që ka patur me Fatos Gosën, një nga të arrestuarit e “Plumbit të Artë” dhe informator në ekzekutimin e Andi Zylyfit në Peqin, Dumani ka treguar se ai ka patur rolin e informatorit edhe në vrasjen e trefishtë të Bradasheshit.

Por, Gosa e ka kundërshtuar atë, duke u shprehur se ai nuk ka informacion me këto ngjarje dhe se nuk ka asnjë njohje me Nuredin Dumanin.

Të fundit