Flash News

E-TJERA

E bëri makineria copë-copë, nëna shqiptare humb jetën në sytë e së bijës

E bëri makineria copë-copë, nëna shqiptare humb jetën

Një grua shqiptare ka humbur jetën në mënyrë tragjike në Greqi, në vendin e saj të punës në Mesolongji.

Mediat greke raportojnë se gruaja shqiptare punonte në një dyqan me makineri që prisnin mishin.

Teksa e ndjera ka qenë duke pastruar një makineri që pret mishin, dyshohet se i ka kapur flokët duke bërë që ajo të copëtohet. Mësohet se tragjedia ka ndodhur përballë vajzës, e cila ka nisur të bërtasë. Nënë e bijë duket se kanë punuar së bashku duke pastruar dyqane.

Gruaja jetonte në Mesolongji me dy fëmijët e saj, vajzën dhe djalin 10-vjeçar, dy vitet e fundit pas ndarjes me bashkëshortin. 

“Ishte një grua shumë e mirë, punonte nga mëngjesi në darkë së bashku me të bijën duke pastruar dyqanet, për të marrë bukën e gojës”, tregon një person që e njihte.

Të fundit