Flash News

E-TJERA

E copëtoi makina e mishit, kjo është gruaja shqiptare që humbi jetën tragjikisht në Greqi

E copëtoi makina e mishit, kjo është gruaja shqiptare që

Gruaja që shihni në foto është Ana, 50-vjeçarja shqiptare që u bë copë-copë nga makineria e mishit në Greqi.

E ndjera po pastronte makinerinë e mishit por makineria i tërhoqi flokët e më pas e copëtoi të gjithën. E gjithë skena tragjike ndodhi përpara syve të vajzës së viktimës, e cila shoqëronte të ëmën.

Vajza po pastronte  përpara dhe nëna ishte në kuzhinë. Në një moment vajza dëgjoi zëra. Ajo vrapoi dhe pa nënën e saj në këtë gjendje”, tha një i afërm për gazetën greke ”Protothema”.

Vajza nisi të bërtasë dhe në vendngjarje shkoi policia, ambulanca dhe forcat zjarrfikëse.

Sipas mediave greke, gruaja shqiptare dhe vajza e saj punonin të dyja duke pastruar nëpër dyqane. Viktima jetonte prej 2 vitesh në Mesolongi së bashku me dy fëmijët e saj, vajzën dhe djalin 10 vjeç.

.

Të fundit