Flash News

E-TJERA

Entjan Nikulaj dyshohet se u ndoq për 3 orë nga autorët, mjeti erdhi nga Fushë-Kuqja

Entjan Nikulaj dyshohet se u ndoq për 3 orë nga autorët, mjeti

Autorët dyshohet se e ndoqën për rreth 3 orë dyshohet 40-vjeçarin Entjan Nikulaj, para se ta ekzekutonin rreth orës 21:30 të së shtunës në aksin Lezhë-Shkodër.

Kjo e dhënë ka dalë gjatë analizimit të kamerave të sigurisë nga ku ka rezultuar se makina tip BMW e përdorur në vrasje ka ndjekur nga pas prej orës 18:30 të së shtunës viktimën.

Automjeti i përdorur nga autorët ka dyshime se ka ardhur nga zona e Fushë Krujës, dhe 3 orë përpara vrasjes, ka nisur ndjekjen e viktimës.

Ky i fundit dyshohet se është vëzhguar për të paktën 2 ditë deri në momentin e ekzekutimit.

Të fundit