Flash News

E-TJERA

Ftohtë dhe ngrica, parashikimi i motit për sot

Ftohtë dhe ngrica, parashikimi i motit për sot

Sipas SHMU-së ditën e premte vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme dhe të ftohta.

Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, por hera-herë përgjatë zonave luginore dhe vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 15m/sek. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore -3 deri 3°C

në zonat e ulëta 0 deri 10°C

në zonat bregdetare 3 deri 10

Të fundit