Flash News

E-TJERA

Futbolli shqiptar në zi! Ndërron jetë ish-sulmuesi i Lushnjës

Futbolli shqiptar në zi! Ndërron jetë ish-sulmuesi i

Ish-sulmuesi i njohur i Lushnjës, Kapllan Pepa, është ndarë nga jeta këtë të martë në moshën 73-vjeçare.

Lajmi i hidhur është bërë publik në faqen zyrtare në Facebook të klubit të futbollit FK Lushnja, ku vlerësohet kontributi i tij i dhënë për sportin.

 “Lamtumirë Kapllan Pepa !! Është ndarë nga jeta një prej emrave emblemë të futbollit të Lushnjës, sulmues dhe goleador i spikatur i viteteve 70 … Kapllani ka pas dhe një kontribut shum të madh në rritjen e talenteve të qytetit sidomos në vitet 2000 ku Lushnja ishte e Superiores !

Ngushëllime për të gjith botën e futbollit , për familjen për të afërmit … Prehu në paqe legjendë”, njofton klubi i Lushnjës.

Të fundit