Flash News

E-TJERA

Gazetari shqiptar publikon foton: Si është kthyer ndërtesa e konsullatës sonë në Nju Jork në strehë e të pastrehëve

Gazetari shqiptar publikon foton: Si është kthyer ndërtesa e

Gazetari shqiptar Flamur Vezaj, i cili jeton prej vitesh në Boston të SHBA-së ka përshkruar se si ndërtesa e konsullatës sonë në Nju Jork është kthyer në strehë e të pastrehëve.

Teksa poston në rrjetet sociale një foto të një të pastrehe që po kalon natën pranë godinës së konsullatës shqiptare, gazetari shkruan se si ajo, por të ligjëruar në emër të shtetit shqiptar, në këtë ndërtesë, ndodhen edhe apartamentet e zyrtareve shqiptare në Këshillin e Sigurimit!

Sipas tij, prej shume vitesh, për shkak të njohjeve në Shqipëri vazhdojnë te vegjetojnë në këto zyra e apartamente se i kanë shpatullat e ngrohte atje!

“Akrepat e orës po i afrohen mëngjesit! Është fillimi i dhjetori dhe në Nju Jork bën ftohtë! Kjo në foto është Nensi!! 46 vjecare e pastrehë si shumë të tjera në këtë qytet që duket se nuk fle kurrë! Sonte, ajo kishte zgjedh derën e sallës së pritjes pranë Konsullatës Shqiptare për të kaluar natën! Dera rri e mbyllur natën, por fatkeqësisht edhe ditën!

Nensi, pa qenë shqiptare, e ka kuptuar se pranë kësaj dere mund ta kalojë mbrëmjen e ftohtë të fillim dhjetorit e pashqetësuar!

Pasi si puna e saj, por të ligjëruar në emër të shtetit shqiptar, në këtë ndërtesë, ndodhen edhe apartamentet e zyrtareve shqiptare në Këshillin e Sigurimit!

Aty jetojnë edhe disa të “pastrehë” të tjerë shqiptarë! Të cilët, prej shume vitesh, për shkak të njohjeve në Shqipëri vazhdojnë te vegjetojnë në këto zyra e apartamente se i kanë shpatullat e ngrohte atje! Ndryshe nga Nensi, e cila vetëm sonte gjeti strehë poshtë Flamurit shqiptar, që duket se edhe ai është ngrirë nga i ftohti”, shkruan gazetari.

 

 

Të fundit