Flash News

E-TJERA

Gjykata e Tiranës i hapi rrugë ekstradimit, flet babai i Dritan Goxhajt: Është krenar, nuk ka bërë krim

Gjykata e Tiranës i hapi rrugë ekstradimit, flet babai i Dritan

Ish-gjeneral Dilaver Goxhaj, babai i Dritan Goxhajt, ka folur për herë të parë asi Gjykata e Tiranës i hapi rrugë ekstradimit të ish-luftëtarit të UÇK-së.

I ftuar në Euronews Albania, Goxhaj rrëfeu se i biri është i qetë në ambientet e burgut pasi është krenar për pjesëmarrjen e tij në luftën në Kosovë.

Goxhaj thotë se Dirtani është i bindur se nuk do të ekstradohet dhe se drejtësia shqiptare do të jetë demokratike.

“Dritani është i qetë për arsye se është krenar që ka marrë pjesë në dy luftëra shqiptare në Ballkan nga tre luftëra që janë bërë. Nuk ka bërë asnjë lloj krimi, dënohet thjesht për fjalën e lirë dhe nuk është aspak i shqetësuar. Është shumë mirë dhe i bindur që nuk ka për t’i ekstraduar. I bindur se drejtësia shqiptare do të jetë drejtësi demokratike”, tha ai.

Të fundit