Flash News

E-TJERA

Goditi me thikë gruan, 52-vjeçari sapo kishte dalë nga burgu, i dënuar më parë edhe për vrasje

Goditi me thikë gruan, 52-vjeçari sapo kishte dalë nga burgu, i

Jakup Shahu është 52-vjçari i cili goditi me thikë në trup dhe qafë bashkëshorten e tij 46-vjeçare.

Dyshohet se ngjarja ka ndodhur për shkaqe xhelozie. Çifti janë prindër të një fëmije i cili nuk ndodhej në shtëpi në momentin e ngjarjes.

Kanë qenë fqinjët ata të cilët njoftuan policinë pasi dëgjuan të bërtiturat.

Shahu kishte dalë para disa muajsh nga burgu. Ai ishte arrestuar për dhunë në familje, por kishte qëndruar në burg vetëm tre ditë.

52-vjeçari rezulton me precedentë të mëparshëm penal pasi në vitin 2011 ka vrarë një person dhe ka qenë i dënuar me 13 vite burg.

Të fundit