Flash News

E-TJERA

Greva në Rinas, Berisha nxjerr emrat e të afërmëve të socialistëve që u punojnë në Albcontrol

Greva në Rinas, Berisha nxjerr emrat e të afërmëve të

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mohuar se qëndron pas grevës së kontrollorëve të Rinasit, të cilën kryeministri Edi Rama e konsideroi tentativë për “grusht shteti”.

Për Rtv Ora, Berisha deklaroi se një seri deputetësh socialistë e përfaqësues të PS kanë të afërm të tyre që punojnë në pozicione kyçe në Albcotrol.

Berisha: Më lejo t’ja kthej pak siç e meriton sepse ai njeri me atë që nuk thuhet, rri,  e ka në gojë nga mëngjesi në darkë dhe në Parlament kur nuk i mjaftonte i veti merrte dhe të familjes së tij. Është një turp dhe faqe e zezë njeri që i lejon vetes të përdorë fjalët më vulgare dhe banale po degradon dhe denatyrohet gjithnjë e më shumë si njeri.

Akuza reale për “grusht shteti” ai ka ndaj Fatmir Xhafës, Paulin Sterkaj dhe një seri socialistësh të tjerë njerëzit më të afërt të të cilëve janë sistemuar në pozicione kryesore në Albcontrol. Nuk mund të them gjë tjetër, ai i rrjedhur mund të flasë në këtë mënyrë por të themi se nuk është i rrjedhur, është një njeri i cili i kompleksuar nga disfata e tmerrshme që e pret nuk di se çfarë flet.

 

 

Të fundit