Flash News

E-TJERA

Hakmarrje? 25 gëzhoja në vendim e krimit, si u ekzekutua kushëriri i Ardian Nikulajt

Hakmarrje? 25 gëzhoja në vendim e krimit, si u ekzekutua

Entjan Nikulaj u vra mbrëmjen e djeshme  në Lezhë në një antenat me armë zjarri. Menjëherë pas krimit autorët u larguan nga vendi i ngjarjes me një automjet tip BMË ngjyrë gri, e cila rezulton të jetë me targa të vjedhura. Automjeti me targa AB138HT rezulton i vjedhur më 29 nëntor në Tiranë.

Pas krimit, autorët si në atentatet e ngjashme, i kanë vënë zjarrin automjetit në rrugën e Rinasit në vendin e quajtur “Ura e Tubit” në fshatin Larushk. Makinës i është vënë zjarri në vendin ku u vra Admir Murataj dhe brenda saj janë gjetur të paktën një armë zjarri kallashnikov.

 Entjan Nikulaj është i afërm i Ardian Nikujt, i cili u ekzekutua me 6 plumba pistolete “TT”, teksa qëndronte i ulur në ambientet e lokalit të tij në Shëngjin. Nikulaj disa vite më parë në zonën e Balldrenin, është përfshirë në vrasjen e dy personave, Gëzim dhe Lauren Lekstakaj.

Më herët në Lezhë ishte vrarë Pëllumb Nikulaj. Ndërsa seria e vrasjeve dhe hakmarrjes shkoi deri tek eliminimi i një personi të familjes Palaj, lidhje u ngushtë e fisit Lekstakaj.

Por në 19 prill, ekzekutohet Ardian Nikulaj, njeriu që ishte akuzuar vazhdimisht si njëri nga autorët e vrasjes së dyfishtë.

Të fundit