Flash News

Ditari i Opozitës

Flamur Hoxha pas dorëheqjes: Nuk jam në lartësinë e asaj kryesie

Flamur Hoxha pas dorëheqjes: Nuk jam në lartësinë e asaj

Deputeti demokrat Flamur Hoxha ka dhënë dorëheqjen nga Kryesia e PD-së.

Hoxha ka thënë se nuk është në lartësinë e duhur të asaj Kryesie, ndaj ka vendosur të tërhiqet.

“Kam dhënë dorëheqjen si sekretar organizativ rrjedhimisht dorëheqje nga kryesia si anëtar kryesie nga posti i sekretarit organizativ pasi nuk jam në lartësinë e asaj kryesie!”, është shprehur Hoxha.

Bashkë me Hoxhën, dorëheqjen nga Kryesia e ka dhënë edhe Oriola Nebiaj. Më herët, Tabaku u largua nga posti i nënkryetares.

Të treja dorëheqjet erdhën pas tensioneve në mbledhjes e Kryesisë, ku militant të Lulzim Bashës sulmuan duke i ofenduar dhe sharë deputetët.

 

 

 

 

Të fundit