Flash News

E-TJERA

Humb 3-vjeçari në Durrës, nëna mes lotësh: Kam 4 ditë pa e parë, vjehrri dhe vjehrra të më japin djalin

Humb 3-vjeçari në Durrës, nëna mes lotësh: Kam 4

Nëna e 3-vjeçarit i cili është u denoncua i humbur në Durrës, ka apeluar prindërit e bashkëshortit të ndjerë t’i kthejnë djalin e saj.

Ajo ka deklaruar para mediave se fëmija kishte shkuar tek prindërit e bashkëshortit të saj për të qëndruar disa orë, por nuk ishte kthyer më. Nëna e 3-vjeçarit tregoi se i kishte shkuar në banesë vjehrrit dhe vjehrrës, por ata i kishin thënë se nuk do ta merrte më djalin.

Sipas nënës, marrëdhënia mes saj dhe prindërve të bashkëshortit nuk ishte fort e mirë që pas vdekjes së tij në një aksident rrugor.

"U bënë 4 ditë, ma kanë marrë që të shtunën në mëngjes edhe nuk ma kanë sjellë. Bashkëshorti ka 1 vit e dy muaj që ka vdekur, edhe ato duan të marrin çunin, spranonin, thonë që të rrijnë me ne. Vjehrri dhe vjehrra ua kam lënë. Disa orë, nga ora 9 e mëngjesit deri në orën 3 pasdite. E kam marrë në mëngjes dhe nuk ma kanë sjellë. Pastaj kur shkova në orën 3 i marr në telefon, ku jeni pse nuk keni ardhu, thonë nuk ta sjellim më.

Shkova direkt tek policia, shkova fillimisht tek shtëpia e tij, nuk ishte dhe shkova më pas denoncova. E kanë marrë në telefon dhe u bënte presion nuk e sjell, vetëm kur të ma japin mua çunin. Kërkonte kushte, që ta marri ai që të mos dali jashtë shtetit. Ai nuk tregon se ku është, thotë se nuk e di, gënjen. Unë jam nga Dibra, ata janë nga Kukësi, duan ta mbajnë ato. Dua çunin tim. U bënë 4 ditë që nuk ëhstë këtu. Marrëdhënia me vjehrrin me vjehrrën nuk ka qenë mirë, që kur ka vdekur burri. Kam ikur te shtëpia e babit. Në Kënetë në Durrës', ka qenë dëshmia e nënës së 3-vjeçarit", deklaroi nëna e 3-vjeçarit.

 

Të fundit