Flash News

E-TJERA

I ftohti polar/ Bllokohet Rruga e Arbrit, disa fshatra në Dibër të izoluar

I ftohti polar/ Bllokohet Rruga e Arbrit, disa fshatra në Dibër

Ulja e ndejshme e temperaturave dhe prezenca e ngricave ka bërë që Rruga e Arbrit të bllokohet.

Policia ka vendosur postblloqe në Klos dhe në Bastar-Murrizë dhe detyron drejtuesit e mjeteve të marrin aksin e vjetër nga Burreli, deri një një njoftim të dytë.

Po ashtu, pjesa më e madhe e fshatrave në zonat e thella të Lurës, Selishtës, Kalasë së Dodës, Sllovës, Krastës, Ostrenit, Trebishtit, janë të izoluar dhe rrugët janë ende të pa hapura.

Të fundit