Flash News

E-TJERA

I kërkuar për vrasje, arrestohet në Greqi shqiptari i dënuar me 20 vite burg

I kërkuar për vrasje, arrestohet në Greqi shqiptari i dënuar

Arrestohet në Greqi një shqiptar i kërkuar për vrasje nga Interpol Tirana.

Policia greke tregohet e rezervuar në dhënien e detajeve të mëtejshme për momentin, por mësohet se shqiptari është transferuar në Komisariatin e Heraklion për procedura të mëtejshme.

Shqiptar rezulton i dënuar me 20 vjet burg për “vrasje te mbetur në tentativë”, për një rast të ndodhur verën e kaluar ku qëlloi një person duke e lënë të plagosur rëndë.

 Ai jetonte në Greqi në Agios Nikolaos dhe kishte plotësuar dokumentet për leje qëndrimi për arsye pune. Ai është identifikuar nga patenta.

Të fundit