Flash News

E-TJERA

Sulmi me armë ndaj TCH, gazetarja: Kriminelët prekën lirinë e fjalës, të zbardhet urgjent ngjarja

Sulmi me armë ndaj TCH, gazetarja: Kriminelët prekën lirinë

Gazetarja Klodiana Lala ka reaguar pas sulmit me armë zjarri ndaj godinës së televizionit kombëtar Top Channel. Lala shkruan në një postim në Facebook se sulmi me armë ëshmon se kriminelët këtë herë nuk kursyen as medias, duke prekur lirinë e fjalës.

Lala i bën thirrje autoriteteve të zbardhin ngjarjen e rëndë në të ndodhur pak pas mesnate, ku mbeti i vrarë roja i sigurisë së goinës, Pal Kola, 60 vjeç.

Lala shkruan se Kola me siguri ka qenë i lumtur që më në fund ka gjetur një punë, pasi ishte prag pensionit. Kriminelët me makina luksi, siç thotë Lala, i morën jetën një njeriu të pafajshëm.

“Pal Kola punonte prane godines se Televizionit Top Channel, si roje sigurie. Ishte me gjase i lumtur qe kishte gjetur nje pune, sepse po i afrohej pensionit. Por kriminelet e qelluan me nje plumb aty ne vendin e punes duke i marre jeten. Me nje plumb. Kriminele qe leviznin me makine luksi. Pali mbeti i vrare. Kriminelet si ngahera pasi bene nje tjeter akt terrorist duke derdhur bresheri kallashnikovi ndaj TV Kombetar me te madh ne vend u larguan te qete.  E shkrumbuan makinen dhe brenda saj lane dy arme, si per te thene qe ne nuk njohim limite.

Kriminele qe vrane nje burre te pafajshem. Kriminele qe preken lirine e fjales. Ndaj eshte urgjente zbardhja e kesaj ngjarje. Urgjente”, shkruan Lala.

Të fundit