Flash News

E-TJERA

Krimi në Durrës/ Trupi i vikimës u gjet në kasollen e lopës, vajza dyshohet të jetë ndihmuar nga familjarët

Krimi në Durrës/ Trupi i vikimës u gjet në kasollen e
Pamje nga banesa ku ndodhi vrasja

Detaje të reja kanë dalë nga ngjara e rëndë në Durrës, ku vajza 19-vjeçare Hygerta Meta vrau dhe varrosi në oborrin e banesës babain e saj Pëllumb Meta, i cili ishte deklaruar i zhdukur prej 10 ditësh.

Dyshohet se vajza nuk ka vepruar e vetme për të kryer krimin e rëndë. Trupi i viktimës u gjet i varrosur në kasollen e lopës, i mbështjellë me qese.

Sipas hetuesve, këto veprime ngrenë dyshime se vajza nuk e ka kryer krimin vetë, por është ndihmuar nga familja.

Mësohet se Pëllumb Meta punonte si roje te tregu i makinave në Nishtulla.

Vajza ishte studente në vit të parë në Universitet, ndërsa dyshohet se ka patur lidhje me një djalë, çka sipas deklarimeve e ka kundërshtuar i ati që donte ta fejonte me një tjetër.

19-vjeçarja ka deklaruar se pavarësisht kundërshtive që i ka bërë vendimit të të atit, ai nuk është tërhequr nga vendimi për fejesën me një djalë që vajza nuk e donte, çka deklaron ajo, e ka shtyrë drejt aktit të rëndë.

Të fundit