Flash News

E-TJERA

Identifikohet autori i vrasjes së Pjetër Kolës në Pukë, shpallet në kërkim nga policia

Identifikohet autori i vrasjes së Pjetër Kolës në Pukë,

Është zbardhur emri i autorit të dyshuar për vrasjen e 44-vjeçarit nga Lezha, Pjetër Kola.

Martin Përgjini, nga Lezha, është shpallur në kërkim nga blutë e Shkodrës.

Kujtojmë që ngjarja ndodhi pasditen e djeshme në fshatin Qafë-Çelë në Pukë, ku 44-vjeçari u qëllua me plumb në bark dhe u dërgua në spitalin e Shkodrës nga dy persona ende të paidentifikuar.

Më pas, humbi jetën gjatë ndërhyrjes kirurgjikale. Ende nuk dihet se cili ka qenë shkaku i konfliktit, i cili përfundoi me shkrepjen e armës.

 

Të fundit