Flash News

E-TJERA

Ja kur dhe ku do mbahen homazhet për nder të aktorit Mirush Kabashi

Ja kur dhe ku do mbahen homazhet për nder të aktorit Mirush Kabashi

Nesër mbahen homazhet për nder të aktorit të madh, Mirush Kabashi, i cili u nda nga jeta sot në mëngjes në moshën 75-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë.

Sipas njoftimit nga ministria e Kulturës, homazhet dop të zhvillillohen nesër në orën 10:00-13:00 në Hollin e Muzeut Historik Kombëtar.

“Homazhet për nder të Mirush Kabashit do të zhvillohen nesër në orën 10:00-13:00 në Hollin e MHK “, njofton zëdhënësja e Ministrisë së Kulturës.

Të fundit