Flash News

E-TJERA

Kamerieri humbi jetën në vendin e punës, arrestohet pas një muaji pronari i “Orange” në Sarandë

Kamerieri humbi jetën në vendin e punës, arrestohet pas një

Policia Kufitare e Qafë Botës, ka arrestuar Spiro Iliadhin 37 vjeç i cili ishte shpallur në kërkim.

Iliadhi u shpall në kërkim pasi është pronari i clubit të natës “Orange” në Sarandë, ku humbi jetën 17-vjeçari Antioni Delilaj më datë 26 gusht të këtij viti.

I riu punonte si kamerier në lokal dhe ndërroi jetë në mënyrë tragjike pasi u këput kavoja e ashnesorit.

"Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë ka caktuar ndaj këtij shtetasi, masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”, pasi më datë 26.08.2023, në lokalin në pronësi të tij, për shkak të këputjes së kavos së ashensorit, humbi jetën një 17-vjeçar i punësuar në këtë lokal.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë, për veprime të mëtejshme.", njofton policia.

Të fundit