Flash News

E-TJERA

Kampionati Europian në Moskë, Qerimaj renditet i dyti: Pata dëmtim në brryl

Kampionati Europian në Moskë, Qerimaj renditet i dyti: Pata

Sportisti Erkand Qerimaj ka marrë pjesë sot në Kampionatin Europian Moske, ku luhej për kualifikimin në lojërat olimpike.

Qerimaj në kampionatin kombëtar pati pësuar një dëmtim të brrylit, dhe megjithëse i dëmtuar ai mundi të renditej i dyti në Shkëputje.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë peshngritësi në Facebook ku shkruan, "Gara perfundoi, unë u rendita i 2 Shkëputje dhe i 3 në dygarësh në baterinë time! Duke pasur parasysh edhe dëmtimin në brryl e konsideroj sukses garën edhe që dola i padëmtur ! Shumë faleminderit për mbështjeten tuaj dashamirësit e mi".

Të fundit